ETFV25K175E4
Contact Now
ETFV25K175E4
Diameter : 25 mm
Voltage Rating AC : 175 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 20 kA
Surge Energy Rating : 245 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 455 V
Series : ETFV25
Voltage Rating DC : 225 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1500 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 25mm 175Volt Thermally Fused