ERZ-E10B681CS
Contact Now
ERZ-E10B681CS
  • 1
Voltage Rating AC : 420 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 133 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.025 kV
Series : ERZ-E10
Varistor Voltage : 680 VDC
Voltage Rating DC : 560 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 260 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 680volts 4500A 10mm Crimped Cut Leads