VDRS05C385BSE
Contact Now
VDRS05C385BSE
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 385 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 18 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1 kV
Series : VDRS
Varistor Voltage : 620 VDC
Voltage Rating DC : 505 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 40 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 380volts 7mm Rad 5mm