B72205S0250K211
Contact Now
B72205S0250K211
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 25 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 700 mJ
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 77 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 39 VDC
Voltage Rating DC : 31 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 850 pF