B72220S0151K101
Contact Now
B72220S0151K101
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 8 kA
Surge Energy Rating : 85 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1160 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 150volts 8000A