ERZ-E08F241
Contact Now
ERZ-E08F241
  • 1
Diameter : 10.5 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 42 J
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 395 V
Series : ERZ-E
Varistor Voltage : 240 VDC
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 360 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors ERZ-E 8mm 240V T&R ZNR Surge Absorber