VDRS10D035BSE
Contact Now
VDRS10D035BSE
  • 1
Diameter : 13.5 mm
Voltage Rating AC : 35 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 500 A
Surge Energy Rating : 11 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 110 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 56 VDC
Voltage Rating DC : 45 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 2200 pF