ERZ-E10F112
Contact Now
ERZ-E10F112
  • 1
Voltage Rating AC : 680 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 196 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 1.025 kV
Series : ERZ-E10
Varistor Voltage : 1.1 kVDC
Voltage Rating DC : 895 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 180 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 1100volts 4500A 10mm Crimped Leads T&R