B72500T2170K060
Contact Now
B72500T2170K060
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 30 A
Surge Energy Rating : 200 mJ
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 47 V
Series : B725
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 pF