ERZ-V09V180CS
Contact Now
ERZ-V09V180CS
  • 1
Diameter : 9 mm
Voltage Rating AC : 11 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 36 V
Series : V
Varistor Voltage : 18 VDC
Voltage Rating DC : 14 VDC
Capacitance : 0.016 uF