VDRS07B030BSE
Contact Now
VDRS07B030BSE
  • 1
Diameter : 9 mm
Voltage Rating AC : 30 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 3.6 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 93 V
Series : VDRS
Varistor Voltage : 47 VDC
Voltage Rating DC : 38 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 1600 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 30volts 9mm