FP35R12W2T7BPSA1
Contact Now
FP35R12W2T7BPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 35 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : EasyPIM™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : AG-EASY1B-2
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 5.8 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 20 mW
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.62 nF @ 25 V