1SV233-TB-E
Contact Now
1SV233-TB-E
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 50 mA
Product Status : Obsolete
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.23pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F : 5Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 50V
Supplier Device Package : 3-CP
Mfr : onsemi
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) : 150 mW
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : 125°C (TJ)
Base Product Number : 1SV233
Description : RF DIODE PIN 50V 150MW 3CP
Model Number : 1SV233-TB-E
Contact Now
RF Diode PIN - Single 50V 50 mA 150 mW 3-CP