FF200R12MT4BOMA1
Contact Now
FF200R12MT4BOMA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : EconoDUAL™ 2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.15V @ 15V, 200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Power - Max : 1050 W
IGBT Type : Trench Field Stop
Package / Case : Module
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 14 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FF200R12
Description : IGBT MODULE 1200V 1050W
Model Number : FF200R12MT4BOMA1
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1200 V 1050 W Chassis Mount Module