85320AMILF
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters
Translator Type : Mixed Signal
Product Status : Obsolete
Input Signal : LVCMOS, LVTTL
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Output Signal : LVPECL
Series : -
Data Rate : -
Supplier Device Package : 8-SOIC
Output Type : Differential
Channel Type : Unidirectional
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Channels per Circuit : 1
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 85320A